Tani wyjazd na narty

Sezon zimowy

To wymarzony czas dla miłośników narciarstwa. Wielu jest takich, którzy marzą o kilkudniowym wyjeździe, ale boją się, że taki wyjazd nie jest na ich kieszeń. Otóż nic bardziej mylnego. Opcji jest naprawdę wiele i niekoniecznie trzeba wyjeżdżać do jakiegoś słynnego narciarskiego kurortu. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy nasz wyjazd niekoniecznie będzie się wiązał z wysokimi kosztami.

Ceny wyjazdów na narty zależą głównie od terminu w jakim chcemy wyjechać i tu najlepiej wybrać czas tuż przed Bożym Narodzeniem bądź w styczniu, kiedy nie ma jeszcze ferii i gdy hotele i stoki nie są aż tak bardzo oblegane. W większości ośrodków trzy pierwsze tygodnie stycznia to jeszcze niski sezon i ceny mogą być naprawdę przystępne. Dobrym wyborem są też terminy pod koniec sezonu zimowego, kiedy ceny lecą naprawdę w dół. Mowa tu o marcu lub kwietniu.
Ważne jest również obranie celu podróży.

Można wybrać jakieś mniej popularne miejsca, które niekoniecznie mogą się pochwalić luksusowymi hotelami czy najdłuższymi trasami, ale oferują nam pobyt w przytulnym pensjonaciku z bajecznym widokiem na góry oraz dobrze przygotowane stoki. Przykładowo możemy odwiedzić naszych sąsiadów: Słowację lub Czechy. Odnajdziemy tam doskonałe warunki narciarskie i będzie stosunkowo blisko, co pozwoli nam przyciąć koszty podróży i trochę zaoszczędzić.

Można również wziąć pod uwagę wyjazd do Włoch czy Austrii gdzie za przejazd również będziemy mogli zapłacić mniej i podróż nie będzie aż tak długa. Najpopularniejsza oczywiście jest Francja,ale w porównaniu do wcześniej wymienionych krajów, to tu trzeba ponieść już większe koszty, chociażby za samą podróż. Oczywiście wyjazd do Francji nie oznacza, że mamy do wyboru tylko drogie kurorty. Można wybrać jakieś tańsze miejsca na przykład Chamrousse czy Risoul. Kolejnym aspektem organizacji w miarę taniego wyjazdu na narty jest to czy chcemy jechać indywidualnie czy w grupie.

Oczywiście najbardziej opłacalny będzie wyjazd grupowy. Koszty przejazdu zostaną rozdzielone na więcej osób,a pensjonaty czy małe hotele mogą udzielić jakiejś zniżki dla większej ilości osób lub wliczyć karnety w cenę pobytu. Można wybrać pensjonat oddalony o kilka kilometrów od głównych tras narciarskich, ale taki z którego na stoki będzie dowoził bezpłatny skibus. Istnieje również opcja wcześniejszego zakupu karnetów przez internet, co może nam dać od 5% do 10% zniżki.

W celu zmniejszenia wszystkich kosztów warto wybierając pensjonat sprawdzić dokładnie czy usługi dodatkowe typu sauna, jacuzzi, basen są w cenie pobytu, czy trzeba za nie dodatkowo płacić. W końcu chodzi nam o to, żeby nie ponosić zbyt wygórowanych kosztów i móc nacieszyć się dowoli jazdą na stokach. Wiele ośrodków przyciąga konkretnego klienta różnymi promocjami typu: “Weekend dla seniora” czy “Lady day”. Jeżeli jedziecie z dziećmi szukajcie ośrodków reklamujących się jako “stacje rodzinne”, w których dzieci dostają darmowe karnety.
Na zakończenie jeszcze jedna cenna rada: “wypożyczaj, a nie kupuj”. Nie ma sensu pakować się przed wyjazdem w dodatkowe, spore koszty zakupu nowego sprzętu. Bardziej opłacalne będzie jego wypożyczenie lub zakup używanego.

Mamy nadzieję, że nasze rady będą dla was przydatne. Życzymy zatem udanego szusowania.