Poszukując Last Minute

Poszukując wakacji Last Minute powinniśmy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Realne last minute, to oferty o znacznie obniżonej cenie, które zaczynają pojawiać się na kilka lub (rzadziej) na kilkanaście dni przed ewentualnym wylotem.
Tylko wtedy możemy liczyć na naprawdę atrakcyjną cenę. Zdarza się czasem, że wyjątkowe oferty pojawią się nawet w przeddzień wylotu bądź tego samego dnia. Bez zasadnym zatem jest szukanie oferty na lipiec w miesiącu styczniu.

Nie będzie to żadne last minute. Aby skorzystać z jak najlepszej oferty musisz liczyć się z tym, że decyzję o wyjeździe trzeba będzie podjąć bardzo szybko.
Niedorzeczne zatem jest stwierdzenie, że taki wyjazd można wcześniej zaplanować. Jeśli decydujemy się na taki wyjazd musimy być spontaniczni i elastyczni.

W ostatniej chwili może się okazać, że jedziemy w zupełnie innym kierunku niż to sobie wcześniej założyliśmy. Nie powinniśmy w takim razie nastawiać się z góry na konkretny kierunek czy hotel. “Last minute” jak sama nazwa wskazuje jest to oferta sprzedawana w ostatniej chwili
i właśnie ze względu na to ma znaczną obniżkę cenową.

Wakacje z takiej oferty bywają przecenione nawet o 70%, ale zachowują wszelkie walory i atrakcje pełnopłatnej oferty z katalogu.

Są zatem równie pełnowartościowe i przez wzgląd na niskie koszty nie tracą nic ze swej atrakcyjności. Decydując się na last minute musimy również przeanalizować swój budżet. Należy się zastanowić ile jesteśmy gotowi zapłacić i czy jeżeli cena danej oferty nie spadnie na tyle nisko żeby nas usatysfakcjonować, to czy będziemy gotowi zapłacić więcej niż planowaliśmy. Musimy oszacować czy warto czekać dłużej z wykupieniem oferty, bo może się okazać, że cena spadnie jedynie o kolejne 100 zł., a oferta przejdzie nam koło nosa.
Jest to zawsze obarczone pewnym ryzykiem, ale jak to mówią: “Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” 🙂

Na najlepsze oferty można trafić od maja do czerwca, w okolicach października i listopada, jak również przed Bożym Narodzeniem. J
eżeli chodzi o upolowanie last minute w okresie wakacyjnym, to raczej jest to nierealne.
Decyzja o wyborze last minute równa się cierpliwość, w którą należy się uzbroić czekając na wymarzoną ofertę.

Najlepiej mieć już przygotowane spakowane walizki 🙂