Grecka przygoda

Planując wakacje nad morzem spotykamy się często z dylematem jaki kraj wybrać.
Grecja jest niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnym. Ten najstarszy kraj Europy, będący kolebką cywilizacji naszego kontynentu przyciąga swoimi gorącymi i słonecznymi plażami, wiekowymi zabytkami oraz niepowtarzalną kuchnią. W tym uroczym kraju, gdzie morze styka się z górami czas płynie w tempie “siga-siga”, co oznacza “spokojnie-spokojnie”
Greckie wyspy, z których każda ma odmienny charakter i klimat mają do zaoferowania niezapomniane doznania zarówno dla ciała jak i dla duszy. Którą z nich wybrać?

Kreta, największa wyspa w kraju położona na morzu Śródziemnym zachwyca ciągnącymi się w nieskończoność plażami, z których największą uwagę przyciąga różowa plaża Elafonisi. Tawerny oferujące pyszne jedzenie zapraszają w swoje progi, częstując gości owocami morza, które obowiązkowo należy popić grecką rakiją. Mieszkańcy Krety zawdzięczają swoją długowieczność właśnie własnej kuchni, w której królują: oliwa, ser, ryby, warzywa, owoce, oliwki i oczywiście wino.

Korfu jest krainą cyprysów, pachnących plantacji pomarańczy oraz gajów oliwnych. Jest zarówno górzysta jak i niesamowicie zielona. Ze względu na swoje położenie wyspa ma grecko-włoski charakter. Architektura miasta Korfu zachwyca pięknymi kamienicami, brukowanymi uliczkami oraz twierdzami w stylu weneckim.

Kos jest wyjątkową wyspą szczególnie dla miłośników sportów wodnych oraz plaż. To bajeczna kraina usiana gajami oliwnymi i egejskimi ogrodami. Mnóstwo tu starożytnych miasteczek z imponującymi ruinami jak również pięknych portów. Uwagę turystów najczęściej przyciągają dwie plaże:Paradise Beach oraz Camel Beach. Mnóstwo jest tutaj atrakcji turystycznych szczególnie dla osób uwielbiających sporty wodne. Zaplecze turystyczno-gastronomiczne jest doskonale przygotowane pod turystów.

Rodos zwana wyspą boga słońca położona jest kilkanaście kilometrów od tureckiego brzegu. Morze zachwyca tutaj wszystkimi odcieniami turkusu. Obligatoryjnymi punktami wyprawy na Rodos będą: stare miasto w mieście Rodos, pałac Suleymana oraz miasto Lindow. Z kulinarnych atrakcji należy koniecznie spróbować moussaka i souvlaki.
Krajobraz niezwykle pięknej wyspy Zakynthos został zdominowany przez szeroko rozpościerające się winnice i gaje oliwne. Nieodzowną atrakcją turystyczną wyspy jest jednak wrak statku, który usytuowany pomiędzy białymi klifami Navagio Beach przyciąga tutaj rzesze turystów.

Santorini to grecka wyspa zwana Perełką Grecji, na której panuje wulkaniczna sceneria, a jej wizytówką są zachwycające białe domy z niebieskimi kopułami. Surowe klify, wulkan oraz czarne i czerwone plaże składają się na urokliwy widok i specyficzny klimat wyspy. Zapierającym dech w piersiach widokiem jest miasto Oia wybudowane na krawędzi klifu. Będąc na Santorini obowiązkowo należy wybrać się na wycieczkę promem, z którego pokładu będziemy mogli podziwiać kalderę, czyli zapadnięty krater wulkanu.
Jak widać wakacje w Grecji gwarantują nam pełną osobliwości wyprawę do zupełnie innego świata, a niesamowite miejsca i ciekawa kultura na pewno zapadną w pamięci na długie lata.