First minute co to jest?

Oferty first minute to pierwszy dzwonek aby złapać ciekawe i atrakcyjne cenowo wyjazdy wakacyjne. Wczasy first minute pojawiają się już we wrześniu na wakacje w roku kolejnym. Oznacza to, że we wrześniu 2018 roku mogliśmy już rezerwować miejsca na pobyty w lipcu czy w sierpniu 2019 roku. Dzięki tak wczesnej rezerwacji możemy liczyć na wiele ciekawych bonusów typu:

  • nawet do 45% rabatu od ceny katalogowej
  • dodatkowe ubezpieczenia w cenie
  • atrakcyjne zniżki dla dzieci
  • gwarancja niezmienności ceny
  • zniżki dla stałych klientów

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup wakacji z tak dużym wyprzedzeniem, choć do niedawna nie byliśmy zwolennikami płacenia za usługę na kilka miesięcy przed wylotem. Odkąd jednak w Polsce powstał Turystyczny Fundusz Gwarancyjny nabraliśmy trochę więcej zaufania.

TFG eliminuje ryzyko utraty pieniędzy w razie upadłości biura podróży.

Na ofercie first minute skorzystają z pewnością rodziny z dziećmi. Organizatorzy prześcigając się w walce o potencjalnego klienta przyznają dzieciakom spore rabaty, a niejednokrotnie przyznają miejsca gratis w zależności od wieku naszych pociech. Jest to oferta skierowana w dużym stopniu do większych grup zorganizowanych, gdyż ciężko by było znaleźć miejsca dla 10-osobowej rodziny, czy grupy przyjaciół na kilka dni przed wylotem. Jeżeli chcemy wybrać kierunki typu: Grecja, Bułgaria, Egipt, Turcja czy Hiszpania, to musimy liczyć się z tym, że w ofercie last minute tych najlepszych hoteli już nie będzie. Zostaną one wyprzedane już w ofercie “first minute”.

Zaletą wczasów first minute jest to, iż organizatorzy wystawiają do wczesnej rezerwacji najlepsze hotele o wysokim standardzie w bardzo atrakcyjnej cenie. Są to najpopularniejsze obiekty, mające doskonałe recenzje. Te hotele nie będą już dostępne w sezonie letnim, mało tego wiele z nich jest już niedostępnych w styczniu, czy w lutym. Istotną zaletą wczasów first minute jest również to, że zapłata za wycieczkę jest rozłożona w czasie. Wiele biur podróży dzieli płatność za imprezę na 3 raty, w związku z czym możemy uniknąć sporego, jednorazowego wydatku. Istnieje również możliwość wykupienia takich wczasów na raty. Kupując na przykład we wrześniu rozkładamy płatność na dziesięć rat i wyjeżdżając w lipcu wyjazd mamy już opłacony, nie nadszarpując zbyt mocno naszego portfela.

Okazuje się, że oferty kupowane w tak zwanej pierwszej minucie są coraz bardziej popularne. Wysoce prawdopodobnym jest to, że turyści ruszyli już na podbój biur podróży jesienią 2018 roku, żeby upolować jak najatrakcyjniejsze oferty wakacyjne na rok 2019. W końcu first minute daje nam do dyspozycji cały katalog imprez do wyboru jak również wachlarz możliwości jeżeli chodzi o wybór miejsca, hotelu i jego otoczenia, czy imprez dodatkowych i standardu.